Plann Ads
2 min readFeb 14, 2022

--

Збільшення бюджету дорівнює збільшенню покупок?

В теорії та за вакуумних умов — так.

Почнемо з того, що рекламні платформи зацікавлені у вашому результаті майже так само, як і ви, бо тільки так можна змотивувати вас платити щоразу більше. Тому збільшення бюджету на рекламу тягне за собою пропорційне збільшення таких показників, як охоплення та трафік, конверсійність при цьому може навіть перевищити пропорційність — чим більше користувачів бачать та реагують на креативи, тим більше даних, чим більше даних — тим краще facebook та google оптимізовують ваші рекламні кампанії, відповідно приносять значно кращі показники конверсій.

І все ніби-то зрозуміло, але насправді подібна модель працює далеко не завжди, а результативність маніпуляцій з бюджетом залежить від безлічі інших факторів.

Найперше на відсоток збільшення показників впливає обʼєм та насиченість ринку, попит, конкуренція. Якщо продукт масовий та універсальний, а покупка емоційна, то ріст бюджету буде провокувати пропорційний ріст конверсійності, і навпаки — чим вужча ніша, менша аудиторія та чим довший шлях від першого контакту до покупки, тим більший є ризик досягти максимуму, і тоді, скільки б коштів не вкладав, вище голови не стрибнеш. Збільшувати бюджет є сенс, коли конкурентів багато, а шматок ринку, який забрала собі компанія, доволі малий, тоді як для лідерів ринку, що забрали більшу частку, вкладення додаткових коштів можуть бути невиправданими. Повторюваність покупки теж відіграє певну роль: продукт, який потрібен користувачу щомісяця, має більше перспектив до масштабування в рекламі, ніж, до прикладу, нерухомість, придбання якої здійснюється раз в десятиліття. До уваги не можна не взяти і розподіл самого бюджету, кампанії з різними цілями будуть приносити відмінні результати зі збільшенням вкладень: так додаткові витрати на awareness-кампанії мало вплинуть на конверсійність, а суттєве збільшення бюджету на ремаркетинг-кампанії не залучить більше нових клієнтів, ніж зазвичай.

--

--