Чого чекати від 2022 і як рухатись в маркетингу? Сьогодні в дописі — про важливість основ в незалежності від трендів, про зменшення часу уваги користувача та про ризики помилитись в плануванні.
Перше: з якою б шаленою швидкістю не проносились повз нас короткочасні тренди, є щось, що залишається важливим для користувача та бізнесу, і що маркетологи та власники компаній часто ігнорують, — основи.
Люди все ще хочуть відвідувати зручні з точки зору user experiencʼу сайти, бачити зрозумілі меседжі, легко знаходити ціни, користуватись інструментами самообслуговування та мати можливість кастомізовувати продукти без додаткових лишніх кроків.
Для розуміння ситуації в бізнесі, для розуміння клієнта та правильної з ним роботи все ще потрібна якісна та злагоджена співпраця між відділом маркетингу та відділом продаж, грамотно налаштована CRM-система та система звітності.
І так, можна безкінечно довго думати над виходом на нові платформи, над можливістю використання інноваційних технологій та розробок чи пробувати ловити невловимі тренди, що замінюють одне одного щоденно, але що з того, якщо користувачу в 2021-му все одно приходиться писати “ціна” в коментарях і отримувати “відповіли в direct”?
Друге: зрозуміло — краще, ніж інтригуюче. Кількість контенту зростає, тоді як у користувача часу на ознайомитись та обробити інформацію якщо не менше, то аж ніяк не більше, ніж було до. Відповідно, на кілька хвилин вашого клієнта, за які раніше боролись кілька компаній, зараз зазіхає добрий десяток, а кількість секунд, за які користувач приймає рішення, зменшується до двох.
До чого це? До того, що рухатись варто в сторону максимально прямих, зрозумілих меседжів, бо, скоріш за все, користувач не дочекається кульмінації вашого довгого відео і не буде дочитувати лонгрід, якщо з перших абзаців не розуміє, до чого приведе його це текстове полотно. Інтриги та тригери в заголовках все ще працюють, але хіба не кожен перший копірайтер зараз вміє пророблювати такі фокуси? І чи впевнені ви, що ваша інтрига буде цікавішою, ніж сотні інших інтриг навколо?
Третє: чим дрібніше планування, тим більший ризик помилитись. Чи міг хтось ще два роки тому спрогнозувати, як несподівано сколихнеться ситуація на ринку внаслідок Covid-y? Чи в багатьох компаніях з настанням паніки та кризи хтось підозрював, як різко зростуть продажі і як міцно закріпиться за цей час звичка покупок через мережу?
В ситуації, де передбачити безмежну кількість великих та малих змін в економіці та ринкових тенденціях невеликим компаніям без відділу аналітики та без досліджень майже неможливо, є щось, що допомагає триматись на плаву та вдало підлаштовуватись під правила гри — це ваші користувачі.
Ви не можете уникнути ризиків, повʼязаних із зовнішніми змінами, але можете запитувати покупців свого товару чи послуги, що їм потрібно, до чого вони звикли, як змінюється їх поведінка та звички. Сумнів у власних припущеннях, скромність перед обличчям змін та тісний контакт з тими, чию проблему ви вирішуєте своїм продуктом — ось те, на що справді варто концентруватись найближчим часом.